ALSA logo

SLUŽBY PRO NEMOCNÉ A JEJICH BLÍZKÉ

Naším posláním je pomáhat pacientům i jejich blízkým poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, specializovanou půjčovnou pomůcek, rekondičními pobyty, výjezdy specialistů do domovů nemocných, vytvářením rehabilitačního programu v našem centru a předáváním informací včas dle vývoje nemoci. Po registraci na našich stránkách najdete níže kompletní přehled, jaké služby můžete u nás v Alse využít. Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vás nasměrujeme a poradíme.

 • Carousel2

  Helplinka

  Helplinka je pro vás aktivní vždy v úterý a pátek v čase 8 -11h na telefonním čísle 730 875 973. Kolegyně vám ráda zodpoví všechny vaše dotazy, případně vás rovnou nasměruje na kolegy z multidisciplinárního týmu. Obraťte se na ni i v případě, že potřebujete pomoci s registrací na tyto stránky.

 • vyjezd

  Výjezd mobilního multidisciplinárního týmu

  Nabízíme možnost odborné konzultace u vás doma. Můžete si sjednat konzultaci s odborníkem z našeho multidisciplinárního týmu, který za vámi přijede, poskytne Vám potřebnou péči a probere všechny vaše otázky spojené s konkrétním problémem. Jejich seznam a odborné zkušenosti najdete v sekci „Náš tým“. Služba je zpoplatněna dle aktuálního ceníku.

 • Sparkler

  Koordinátorky v krajích ČR

  Naše kolegyně koordinátorky jsou k dispozici pacientům a jejich rodinám v jednotlivých krajích. Koordinátorky s vámi budou v pravidelném kontaktu a poradí vám se vším, co budete potřebovat. Seznam krajů, kde už kolegyně pracují, naleznete v sekci „Náš tým“ pod tlačítkem „Koordinátorky zdravotních a sociálních služeb“.

 • Americká

  Poradenské centrum, Praha

  Navštívit nás můžete po domluvě také osobně a využít některou z individuálních služeb – fyzioterapii, logopedii, nutriční poradenství, konzultaci s psychiatrem a psychologem, ergoterapii, sociální poradenství. Sídlíme v Americké ulici 14 v Praze.

 • pobyt

  Rekondiční pobyt

  Dvakrát do roka pořádáme pro pacienty edukačně-rekondiční pobyt. Trvá 3 dny a je pro 10 - 12 pacientů a jejich doprovod. Na pobytu probíhají přednášky jednotlivých odborníků, individuální i skupinové terapie. Pobyt je skvělou příležitostí, jak načerpat všechny důležité informace na jednom místě a seznámit se s ostatními nemocnými a jejich pečujícími. Předat si zkušenosti, informace a více se tak zorientovat v možnostech rehabilitace aj.

 • PAV 5788-n

  Půjčovna pomůcek

  Naše půjčovna je vybavena specifickými pomůckami pro pacienty s ALS, jako jsou kašlací asistenty (coughassisty), odsávačky sekretů, komunikátory, dlahy na protahování končetin, také pomůckami pro sebeobsluhu a mobilitu a dalšími. Pro zapůjčení pomůcky přejdete přímo na odkaz „Pomůcky“. Ceny půjčovného jsou platné dle aktuálního ceníku. Pokud nevíte jakou pomůcku si vypůjčit neváhejte se na nás obrátit.