ALSA logo

Poradenské centrum

Naše pražské centrum od roku 2020 poskytuje komplexní podporu pacientům a jejich blízkým z celé České republiky. Soustředíme se na multidisciplinární přístup k onemocnění ALS. Rádi s vámi vše ohledně nemoci probereme osobně, stačí si u nás zarezervovat jednotlivé konzultace. Doporučujeme objednat se nejprve na obecnou konzultaci, na které vás provedeme našimi službami a pomůžeme vám vybrat, co je pro vás nejvhodnější.

 • Carousel1

  Informace o průběhu nemoci

  Poskytujeme individuální poradenství. Obrátit se na nás mohou nemocní a jejich blízcí, které zajímá, jak nemoc probíhá a jaké mají možnosti. Probereme veškeré informace o onemocnění a pomůžeme Vám s nastavením plánu péče.

 • Alsa test

  Fyzioterapie

  Nabízíme individuální rehabilitace dle konkrétních potíží a konzultace vhodného pohybového režimu. Pomůžeme vám při výběru vhodných kompenzačních pomůcek, s polohováním, přesuny a manipulací. Náš fyzioterapeut může přijet za Vámi domů nebo můžete pravidelně docházet do našeho centra v Praze

 • DSC08850

  Konzultace s psychiatrem

  Nabízíme konzultace psychické problematiky pacienta a rodinných příslušníků. Vzděláme vás o možných psychických poruchách vázaných na ALS a seznámíme se se strategiemi zvládání stresu spojeného s onemocněním. V rámci konzultací je možné probírat aktuální i dlouhodobější prožívání těžkých situací, jak se v nich cítíte, a zvážit možnosti, jak přispět k jejich zlepšení.

 • 4D95C836-BD6D-4A60-BCCA-DA143F217C12

  Ergoterapie

  Pomůžeme Vám s výběrem vhodných pomůcek pro sebeobsluhu, do koupelny, nebo i s výběrem mechanického a elektrického vozíku. Poradíme vám, jak si pomůcky pořídit a jak upravit domácí prostředí bezbariérově.

 • 15-03-23 BA 03

  Nutriční poradna

  V nutriční poradně se spolu podíváme na stravovací návyky a energetickou dostatečnost jídelníčku při ALS. Cílem nutriční terapie je zajistit dostatek energie a předejít tak zvýšeným poklesům hmotnosti, ať už úpravou domácího jídelníčku, nebo přidáním speciální vysokoenergetické enterální výživy. Nedílnou součástí je informování pacienta o možnosti zavedení PEG (perkutánní endoskopická gastrostomie) v pozdější fázi nemoci.

 • Carousel3

  Sociální poradenství

  Poradíme Vám, na jaké příspěvky máte nárok a jak si o ně zažádat. Budeme vám k dispozici i pokud budete potřebovat pomoct sepsat odvolání a podat novou žádost.

 • IMG-20201103-WA0010

  Logopedie

  Během logopedické konzultace vytvoříme individuální cvičení pro podporu činnosti orofaciálních svalů (obličejových a v dutině ústní). Probereme možnosti domácího cvičení a jak si poradit při poruchách polykání. Doporučíme a poskytneme Vám také materiály a pomůcky na doma. Postupně Vás seznámíme i s alternativními komunikačními programy a možnostmi.

Mám zájem o poradenství, terapii, výjezd

Schůzku s námi si můžete sjednat na telefonu 730 875 972 nebo na emailu karolina@zsalsa.cz. Pokud telefon nezvedneme okamžitě, věnujeme se zrovna přítomným klientům – prosíme, zkuste zavolat znovu. Program vždy plánujeme individuálně, formou pravidelných terapií. Služba je určena všem, kteří si chtějí aktivně zvýšit kvalitu svého života.

Fotogalerie

Carousel1
Carousel2
Carousel3

Kde nás najdete?

Najdete nás v našem sídle v Americké ulici v Praze.